Polarity

Terapia Polarity

Terapia ta została stworzona przez doktora Roberta Stone, osteopatę i chiropraktyka. Ta ostatnia to jedna z dziedzin medycyny niekonwencjonalnej związana z kręgarstwem. Terapia Polarity to połączenie wschodniego oraz zachodniego podejścia do medycyny zarówno klasycznej jak i niestandardowej. 

W tej terapii najważniejsze jest postrzegania ciała jako energii. Rożne blokady, bóle, zaburzenia są usuwane poprzez kojące działanie sił życiowych w naszych dłoniach. Delikatny dotyk pozwala pacjentom odzyskać nie tylko zdrowie fizyczne, ale także poczucie radości z życia, witalność, motywację. Pomaga wiec nie tylko w leczeniu schorzeń somatycznych ale tez związanych z psyche. 

Energia płynie nie tylko w naszym ciele, otacza nas tez pole energetyczne. Na jej przepływ oraz manifestację mają wpływ m.in. sposób odżywiania, nasze postawy, relacje z ludźmi oraz otoczeniem, traumy z przeszłości, niedokończone sprawy, brak zgody z samym sobą, doświadczenie życiowe a także środowisko. Poprzez dysfunkcje w przepływie energii dochodzi do różnorodnych bólów, zwyrodnień, apatii, depresji, niekiedy złości oraz agresji, różnorakich napięć. Chorują także nasze organy, co dodatkowo powoduje zle samopoczucie psychiczne, jest to wiec błędne koło.

Terapia stosowana systematycznie pozwala na likwidację tych napięć poprzez zharmonizowanie energii płynącej w ciele pacjenta. 

Ciało człowieka posiada biegun dodatni, ujemny i neutralny. To ich wzajemne oddziaływanie na siebie powoduje ruch energii. Gdy swobodny przepływ energii zostaje zaburzony np. w wyniku trudnego doświadczenia, nieprawidłowego odżywiania czy niewłaściwych postaw życiowych odczuwamy ból fizyczny i napięcie psychiczne.

Oto co o terapii mówi lekarz Robert Overly zajmujący się nią od 25 lat:

„Terapię można wykonać na wiele sposobów – terapeuta decyduje o tym, które techniki wybierze na podstawie opisywanych symptomów, obserwowania ciała klienta czy też własnej intuicji. Zaproponuje zmianę sposobu odżywiania, jeżeli taka jest potrzeba oraz pokaże kilka pomocnych ćwiczeń, które klient może wykonywać poza gabinetem terapeuty.  Może zasugerować też skorzystanie z innych metod np. doradztwo, psychoterapię w połączeniu z pracą z ciałem, relaksację lub medytację.”

Techniki

wykonuje się przez ułożenie dłoni lub palców na dwóch oddzielnych punktach lub obszarach na ciel. Następnie terapeuta stosuje odpowiednią stymulację, a następnie przytrzymuje dwa punkty do momentu wyczucia zrównoważonego przepływu energii pomiędzy tymi dwoma punktami czy też obszarami. 

Dotyk zawsze jest bardzo delikatny i relaksujący, dodatkowym plusem jest fakt, ze pacjenci nie muszą rozbierać się przy przeprowadzaniu takich sesji, co jest dla chorej osoby wyjątkowo komfortowe. 

Podstawą tej terapii jest przywrócenie harmonii i równowagi w przepływie energii w ciele człowieka. Ważnym aspektem są tutaj również czakry. Kiedy energia wraca do normy, uspokojony organizm sam potrafi pokonać dolegliwości u pacjentów.

Zadaniem terapeuty jest stymulacja i równoważenie energii, pozwalając, aby to energia leczyła ciało. Ona ma własną inteligencję. Rolą terapeuty w terapii Polarity nie jest długa diagnoza tego, co jest “nie tak” z daną osobą, ale rozpoznanie tego, czego potrzebuje, aby czuć się dobrze.